Towarzystwo Psychopedagogiczne

FacebookTwitterYouTubeInstagramTikTokLinkedInPinterest

O nas

O Towarzystwie Psychopedagogicznym

Jesteśmy organizacją zrzeszającą profesjonalistów z zakresu poradnictwa, psychoterapii, psychologii, pedagogiki i zawodów pokrewnych. Działamy na całym świecie, jednakże obecnie największe działania wykonujemy na terenie naszego rodzimego kraju - Polski, wykorzystując najnowocześniejsze metody komunikacji. Nasza organizacja jest wspierana przez Google, Meta i Microsoft, które dostarczają nam niezbędnych narzędzi do rozwoju naszych członków.


Nasza filozofia

Poradnictwo i psychoterapia mogą mieć pozytywny wpływ nie tylko na jednostki, ale także na rodziny czy grupy całych społeczności. Jako organizacja jesteśmy zaangażowani w promowanie zawodu doradcy, instruktora terapii, psychoterapeuty, psychopedagoga. Wiemy, że to co robimy, działa!

Towarzyszymy naszym członkom przez całą ich karierę i stawiamy ich w centrum. Rozumiemy ich potrzeby i wspieramy ich, aby pozytywnie wpływali na dobrostan psychiczny swoich klientów.

Robimy to poprzez popieranie i umożliwianie badań w celu budowania zaufanych najlepszych praktyk, a także poprzez zapewnienie solidnych ram, aby zapewnić, że zawód podąża i przestrzega najwyższych możliwych standardów, które chronią osoby szukające terapii.

W rezultacie pomagamy społeczeństwu, osobom prywatnym i specjalistom dokonywać lepszych, bardziej świadomych wyborów dotyczących świadczenia usług doradczych i nadal podnosić etyczne i profesjonalne standardy zawodu.


Nasze cele

Jako zarejestrowana organizacja zrzeszamy profesjonalistów i promujemy ich działania na rynkach międzynarodowych. We wszystkich naszych działaniach, niezależnie od tego czy świadczymy usługi dla członków, zlecamy badania czy prowadzimy kampanie, są to cele, które nam przyświecają i zasady, według których mierzymy nasz sukces.


Nasze cele obejmują:

  • promowanie i zapewnianie edukacji i szkoleń dla doradców i psychoterapeutów pracujących zawodowo w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, w celu podniesienia standardów zawodu doradcy dla dobra społeczności, a w szczególności osób korzystających z doradztwa lub psychoterapii,

  • informowanie i edukowanie społeczeństwa o wkładzie, jaki zawody związane z doradztwem i psychoterapią mogą wnieść ogólnie, a w szczególności w zaspokajanie potrzeb osób, których uczestnictwo i rozwój w społeczeństwie jest utrudniony ze względu na potrzeby zdrowotne lub niepełnosprawność fizyczną lub psychiczną,

  • budowanie wiedzy o prawidłowych postawach społecznych, zachowaniach budujących zdrowe funkcjonowanie,

  • tworzeniu i organizowaniu profilaktyki społecznej w zakresie zdrowia psychicznego i społecznego.